poZDROWIENIE Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej

Witaj w Centrum Terapii
Poznawczo - Behawioralnej
i Terapii Schematu poZDROWIENIE

Centrum poZDROWIENIE to spokojna, życzliwa i pełna akceptacji przestrzeń dla każdego kto doświadcza trudności, cierpienia i chce dokonać zmiany w swoim życiu, chce odzyskać dobre samopoczucie i poczuć, że żyje w zgodzie ze sobą.

Wierzymy w ludzi i w możliwość zmiany, widzimy te stopniowe transformacje codziennie w naszych gabinetach. 

Pomagamy tym, którzy znaleźli się w bardzo trudnym dla siebie miejscu, ale chcą dla siebie dobrego życia,
chcą czuć się szczęśliwi, bez ciągłych zmartwień i ciemnych dni

Pracujemy z osobami, które często przez całe swoje życie niosą cierpienie i wpadają w pułapki strategii, które mają pomóc, a które robią "krecią robotę" i nie pozwalają wydostać się z miejsca, w którym są.

Towarzyszymy w przemianach i budowaniu życia, które jest dobre dla naszych klientów.
Dopasowane do ich potrzeb i wartości. Życia w którym czują się ważni, wartościowi i kochani.

Pomagamy wyjść z krzywd takich jak traumy, śmierć, molestowanie, uzależnienia.
Wspieramy też w budowaniu własnej wartości, którą stracili przez słowa:

“czy Ty nie możesz choć raz tego zrobić dobrze?”

“przesadzasz”

“jesteś przewrażliwiona”

“co sobie ludzie pomyślą, jak Ty wyglądasz?”

“nie masz powodu żeby takim być, przecież wszystko masz”

“nic się nie stało”

“weź się do roboty, to Ci przejdzie”

W czym pomagamy?

W depresji

W obniżonym nastroju, poczuciu głębokiego smutku, które przysłania radość życia i to, co kiedyś było ważne (epizody depresji, depresja nawracająca, choroba dwubiegunowa afektywna)

W fobii społecznej

W ciągłym lęku przed oceną innych, strachu przed krytyką, wyśmianiem czy poniżeniem, co utrudnia normalne funkcjonowanie w relacjach i sytuacjach społecznych

W niskim poczuciu własnej wartości

W braku pewności siebie, lęku przed podejmowaniem decyzji, w ciągłej wewnętrznej krytyce, poczuciu bycia gorszym i nieadekwatnym w porównaniu do innych

W trudnościach z regulacją emocji

W uzależnieniach behawioralnych, nadużywaniu technologii, pornografii, objadaniu się, zajadaniu stresu, czy też w problematycznej relacji z jedzeniem

W nadmiernym lęku

W atakach paniki, nieustannym martwieniu się o zdrowie, bezpieczeństwo bliskich, w obsesyjnych myślach (zaburzenia lękowe, lęk o zdrowie, ataki paniki, fobie, OCD)

W traumach

W przeżywaniu doświadczeń z przeszłości, które pozostawiają ślad w postaci ciągłego poczucia zagrożenia, winy, wstydu i złości (PTSD, cPTSD – zaburzenie stresu pourazowego)

W zaburzeniach osobowości

W trudnościach w budowaniu relacji, powtarzaniu destrukcyjnych schematów, które ranią zarówno Ciebie, jak i Twoje otoczenie (zaburzenia borderline, narcystyczne, unikowe, zależne)

W trudnościach w relacjach

W problemach z komunikacją, zaufaniem i bliskością w relacjach z partnerem, rodziną czy przyjaciółmi, co prowadzi do konfliktów, poczucia osamotnienia i frustracji (schematy relacyjne, trudności w tworzeniu zdrowych więzi)

Jak pracujemy?

W Centrum poZDROWIENIE:

  • pracujemy indywidualnie, czyli w sesjach 1:1 w gabinecie oraz online

  • prowadzimy terapię par i małżeństw

  • prowadzimy terapię i warsztaty grupowe

W naszej pracy ważne jest, żeby każdy otrzymał najlepsze możliwe wsparcie, dlatego pracujemy tylko metodami opartymi o badania naukowe.

Prowadzimy terapię poznawczo - behawioralną (CBT) i w jej ramach również terapię schematu, mindfulness, ACT, terapię uważności opartą  na współczuciu; korzystamy z technik terapii DBT.

Współpracujemy z psychiatrami, superwizorami, żeby wspólnie, zespołowo pochylać się nad trudnościami naszych klientów.

O nas

Jesteśmy terapeutkami poznawczo - behawioralnymi, które razem postanowiły stworzyć nie oceniającą, pełną zrozumienia i ciekawości przestrzeń terapeutyczną.

Zależy nam na autentyczności i tworzeniu takiej relacji z Klientami, gdzie jest miejsce na "żywe emocje". 

Najważniejsze dla nas jest zbudowanie atmosfery zaufania i akceptacji pozwalającej ujawnić przeżycia i zmagania, aby móc zapomnieć o "pilnowaniu się" czy udowadnianiu swojej wartości.

Chcemy, żeby nasi Klienci czuli, że na drodze do zmiany nie są sami i wierzymy, że to się uda.

Nasz zespół

Krystyna Golonka Psychoterapeutka CBT
  • Zajmuję się głównie problematyką lęku, stresu, wypalenia zawodowego, zaburzeń nastroju, zaburzeń adaptacyjnych i ADHD. Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym, prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych. W swojej pracy cenię  profesjonalizm, zaangażowanie oraz kontakt oparty na zaufaniu i szacunku.

    Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, jestem certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo-behawioralną. Jestem dr habilitowanym, profesorem UJ. Od 2004 roku pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ.  Doświadczenie zawodowe zdobywałam w trakcie staży w Klinice Psychiatrii Dorosłych, Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Collegium Medicum UJ,  Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika oraz Poradni dla Dzieci i Młodzieży z Zaburzeniami Psychicznymi. Ukończyłam 4-letnie podyplomowe szkolenie z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej,  roczny kurs z zakresu pracy grupowej oraz liczne szkolenia specjalizacyjne. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

    PRACUJĘ W GABINECIE

    Kontakt:

    Telefon: 514 267 322
    adres e-mail:  krystyna.golonka.cbt@gmail.com

Martyna Krawczyk Psychoterapeutka CBT
  • Z wykształcenia jestem psychologiem, certyfikowaną psychoterapeutką w nurcie poznawczo-behawioralnym (certyfikat PTTPB nr. 1317), certyfikowaną Specjalistką Psychoterapii Uzależnień (certyfikat KBPN 1318/2017). Ukończylam również szkolenie z zakresu Terapii Schematów, prowadzące do uzyskania certyfikatu Psychoterapeuty Schematów The International Society of Schema Therapy (ISST). Ukończyłam również całościowe szkolenie DBT Comprehensive. 

    Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Dialektyczno-Behawioralnej.

    Prowadzę psychoterapię indywidualną w nurcie poznawczo-behawioralnym, Terapii Schematów oraz wykorzystuję również metodę Dialektyczno-Behawioralną. Dobór metody dobieram do sytuacji i potrzeb. Pracuję z osobami dorosłymi z zaburzeniami nastroju, lękowymi, obsesyjno-kompulsyjnym, odżywiania, osobowości, uzależnieniem oraz doświadczającymi przewlekłego lub ostrego stresu. Pracuję z osobami LGBT+.

    Prowadzę również treningi umiejętności DBT. 

    Wykształcenie:

    Mgr Psycholog – kierunek psychologia, wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego;

    Psychoterapeutka, nurt Poznawczo-Behawioralny, certyfikat PTTPB nr. 1317  –  4-letnia Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, Uniwersytet SWPS;

    Specjalistka Psychoterapii Uzależnień, certyfikat KBPN 1318/2017 – całościowe szkolenie w zakresie terapii uzależnień zgodne ze standardami Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii;

    A także:

    Akredytowane Szkolenie Terapii Schematów prowadzone przez Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie – obecnie w trakcie procesu certyfikacyjnego prowadzącego do uzyskania certyfikatu Psychoterapeuty Schematów The International Society of Schema Therapy (ISST);

    Całościowe Szkolenie DBT Comprehensive – Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno-Behawioralnej.

    Doświadczenie kliniczne zdobywałam m.in. w Poradni Uzależnienia od Substancji Psychoaktywnych w Katowicach, Krakowskim Centrum Terapii Uzależnień, stacjonarnych ośrodkach leczenia uzależnień, Ogólnopsychiatrycznym Oddziale Dziennym, a także placówce opiekuńczo-wychowawczej dla dzieci i młodzieży.

    Cenię sobie stałe podnoszenie kwalifikacji oraz poszerzanie wiedzy w obszarze psychoterapii. Biorę udział w szkoleniach, warsztatach, konferencjach. Jestem pod stałą superwizją. 

    W swojej pracy zależy mi na indywidualnym podejściu, trafnym określaniu trudności i niezaspokojonych potrzeb oraz współpracy w realizacji celów.

    PRACUJĘ W GABINECIE

    Kontakt:

    tel. +48 509 181 120
    email: mkrawczyk.psychoterapia@gmail.com

Koryna Lewandowska Psychoterapeutka CBT
  • Wspieram osoby doświadczające trudności życiowych, zmagające się z lękiem, zaburzeniami nastroju i stresem. Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych w nurcie poznawczo-behawioralnym. Ze względu na swoje doświadczenie badawcze w obszarze neuronauki poznawczej dużo uwagi poświęcam relacjom zachodzącym między ciałem, czuciem i umysłem. W pracy najważniejsza jest jednak dla mnie relacja, tworzące się zaufanie i bezpieczna atmosfera, w której otwiera się możliwość spotkania i zrozumienia drugiej Osoby.

    Ukończyłam psychologię i kulturoznawstwo międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Na swojej macierzystej uczelni z wyróżnieniem obroniłam doktorat z psychologii. Od 2012 r. pracuję jako dydaktyk i badaczka w Instytucie Psychologii Stosowanej na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Popularyzuję wiedzę - współpracowałam m.in. z Fundacją Centrum Kopernika, Fundacją Uniwersytet Dzieci i Tygodnikiem Powszechnym. Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Jestem w trakcie procesu certyfikacji po ukończeniu 4-letniego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
    Doświadczenie praktyczne zdobywałam w Szpitalu Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie na oddziałach psychiatrycznych dziennym i stacjonarnym oraz w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie na oddziale neurologii i udarów mózgu.  Regularnie poddaję swoją pracę superwizji i biorę udział w szkoleniach.

    PRACUJĘ W GABINECIE

    Kontakt:

    telefon: 783789441
    adres e-mail: psychoterapia.klewandowska@gmail.com

Karolina Pietras Psychoterapeutka CBT
  • Jestem psychoterapeutką poznawczo-behawioralną (nr certyfikatu 1720), trenerką umiejętności psychospołecznych. Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych doświadczających trudności w relacjach osobistych i zawodowych, w zakresie regulacji emocji i radzenia sobie ze stresem. W pracy psychoterapeuty najbardziej cenię możliwość empatycznego towarzyszenia drugiej osobie w przezwyciężeniu swoich trudności i odkrywaniu niepowtarzalnego potencjału.

    Ukończyłam studia psychologiczne w Instytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doktorat z zarządzania obroniłam na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej  UJ. Od 2011 jestem pracowniczką naukowo-dydaktyczną w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz  trenerką umiejętności psychospołecznych  (certyfikacja Wszechnicy UJ), ukończyłam także Szkołę Trenerów Biznesu i Doradców Personalnych  Elżbiety Sołtys.
    Doświadczenie kliniczne zdobywałam podczas stażu w Szpitalu Klinicznym im. Józefa Babińskiego w Krakowie. Jest absolwentką czteroletnich studiów podyplomowych w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej SWPS. Dodatkowo biorę udział w konferencjach, kursach i warsztatach poświęconych m.in. terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT), terapii opartej na współczuciu (CFT), terapii schematu (ST) oraz mindfulness. Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Regularnie poddaje swoją pracę superwizji.

    PRACUJĘ W GABINECIE ORAZ ONLINE

    Kontakt:

    telefon: +48 601 142 940
    adres e-mail: pietras.karolina.psychoterapia@gmail.com

Beata Stawarska Psychoterapeutka CBT
  • Z pasji i wykształcenia jestem psycholożką oraz psychoterapeutką (certyfikat PTTPB nr 1059) – pracuję z osobami dorosłymi w nurcie poznawczo-behawioralnym i Terapii Schematów. Obszary, w których pomagam: relacje interpersonalne, poczucie własnej wartości, samoakceptacja i relacja z ciałem, regulacja emocji, perfekcjonizm, trudności wynikające z zaburzeń osobowości, zaburzenia lękowe, OCD, zaburzenia nastroju.

    Ukończyłam magisterskie studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, 4-letnią Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Katowicach oraz szkolenie z Terapii Schematów.  Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.

    Regularna superwizja jest dla mnie najważniejszą formą dbania o jakość pracy. Ciągle czuję też ekscytację na myśl o skuteczniejszych sposobach sposobach pomocy, dlatego często uczestniczę w dodatkowych szkoleniach, warsztatach i konferencjach naukowych, zwłaszcza związanych z Terapią Schematów.

    Wartości, którymi kieruję się w mojej pracy to autentyczność, ciekawość i uważność. Najcenniejsze jest dla mnie budowanie relacji terapeutycznej, w której Pacjentki i Pacjenci czują się naprawdę słyszani i widziani. Staram się jak najlepiej rozpoznawać potrzeby emocjonalne, szukać sposobów na ich zaopiekowanie. Tworzę bezpieczną przestrzeń dla osób różnorodnych pod względem orientacji psychoseksualnej i tożsamości płciowej.

    Prywatnie uwielbiam miejskie życie i korzystam z jego uroków - często uczestniczę w wydarzeniach kulturalnych, koncertach, smakuję, spaceruję, fotografuję. Wyciszam się przy pieczeniu ciast i jodze.


    PRACUJĘ W GABINECIE

    Kontakt:

    telefon: +48 789 261 390
    adres e-mail: beatastawarska.psychoterapia@gmail.com

Sylwia Stefanczyk Psychoterapeutka CBT
  • Najcenniejsze dla mnie są spotkania z drugim człowiekiem. Słuchanie go, próba zrozumienia i pomocy. Wierzę, że każdy z nas ma w sobie spory potencjał, który blokujemy lękiem, smutkiem, brakiem wiary w siebie.  Specjalizuje się w terapii poznawczo-behawioralnej i terapii schematu osób dorosłych. Pracuje zwłaszcza z niskim poczuciem własnej wartości,  zaburzeniami lękowymi,  fobią społeczną, depresją i zaburzeniami osobowości borderline, unikowe, zależne, narcystyczne.

    Jestem psychoterapeutką poznawczo-behawioralną (certyfikat nr 979), członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB), psycholożką i pedagożką. Jestem licencjonowaną trenerką technik pamięciowych, szybkiego czytania, oraz kreatywnego uczenia.

    Wykształcenie: Ukończyłam 4 letnie szkolenie psychoterapii poznawczo-behawioralnej oraz szkolenie z terapii schematu,  psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim  oraz pedagogikę rewalidacyjną (oligofrenopedagogika) na Uniwersytecie Pedagogicznym.

    Pracuję z klientami już ponad 14 lat. Uwielbiam się uczyć, biorę udział w licznych szkoleniach psychoterapeutycznych, superwizjach, ale też szkoleniach z zakresu rozwoju biznesowego. Interesuję się zdrowym odżywianiem, wzajemnym wpływem ciała, emocji, myśli na samopoczucie.

    Wierzę, że ludzie chcą dobra w swoim życiu, dla siebie i dla bliskich. Ta wiara daje mi i moim klientom dużo nadziei i energii do pracy nad zmianami. Daje też empatię i zrozumienie, gdy coś nie wychodzi – innym lub mnie samej. 

    Prywatnie: Mam ukochaną owczarkę szwajcarską Pumcię, z którą zdobywamy góry, lasy i potoki. Jestem molem książkowym, uwielbiam jeździć motocyklem, czuć wiatr, tańczyć, mam purpurowy pas w BJJ. Lubię rytuały: zimny prysznic, medytacja, spokojny czas z kawą i bliskimi.

    PRACUJĘ ONLINE

    Kontakt:

    Telefon, Whatsapp: 579 514 310
    Skype: ctinhome, e-mail: biuro@sylwiastefanczyk.pl

Martyna Sznir Rojek Psychoterapeutka CBT
  • Jestem psycholożką i certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo- behawioralną. Prowadzę terapię indywidualną oraz grupową młodzieży i osób dorosłych. Oferuję pomoc w radzeniu sobie z zaburzeniami nastroju, całościowymi zaburzeniami rozwoju
    (Autyzm, ADHD) oraz zaburzeniami osobowości a także wspieram osoby, które zmagają się z problemami w relacjach, niską samooceną czy chronicznym stresem.   


    W swojej praktyce wykorzystuje metody psychoterapii CBT i terapii schematu.  Uważam, że psychoterapia to proces, który powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb każdej osoby, ważne dla mnie jest żeby oparty był na nowoczesnych metodach, których skuteczność potwierdzona jest dowodami naukowymi. Zawodowo szczególnie bliska mi jest profilaktyka, dlatego od trzech lat w ramach programu „Ty decydujesz jak reagujesz” angażuje się w szkolenie pedagogów, rodziców i dzieci w obszarze zdrowia psychicznego. W 2023 roku prowadziłam psychoedukacyjne warsztaty i konsultacje podczas Pol’and Rock Festiwal w Czaplinku z ramienia Kliniki SWPS. Prywatnie staram się dbać o regularną aktywność fizyczną, czytam reportaże i kryminały oraz słucham podcasty truecrime. W ostatnim czasie coraz bardziej doceniam kontakt z przyrodą i staram się znaleźć na to czas.

    Wykształcenie: Tytuł magistra psychologii, Psychologia Ogólna,  Uniwersytet Jagielloński, Kraków.

    Certyfikat Psychoterapeuty Poznawczo - Behawioralnego Szkoły Psychoterapii Uniwersytetu SWPS, pod kierownictwem
    dr hab. Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej, Uniwersytet SWPS, Katowice.

    Szkoła Terapii Schematów akredytowana przez ISST, adAlta, Warszawa.

    Wprowadzenie do terapii dialektyczno - behawioralnej, Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno - Behawioralnej 

    Jak prowadzić trening umiejętności w terapii dialektyczno - behawioralnej, Polskie Towarzystwo Terapii Dialektyczno - Behawioralnej

    Kurs Mindfulness Based Stress Reduction, Anna Gebernaut.

    PRACUJĘ W GABINECIE ORAZ ONLINE

    Kontakt:

    Telefon: 669 023 903
    adres e-mail: martyna.sznir@gmail.com

Monika Wysokińska Szlachetko Psychoterapeutka CBT
  • Prowadzę psychoterapię osób dorosłych i par doświadczających lęku, depresji, trudności w życiu prywatnym i zawodowym, pracuję z osobami doświadczającymi kryzysu, nadmiernego stresu oraz trudności wynikających z zaburzeń osobowości.
    Pracuję w nurcie poznawczo – behawioralnym.
    W relacji z drugim człowiekiem cenię bezpośrednią komunikację oraz współpracę, która ma na celu osiągnięcie wspólnie założonego celu terapeutycznego.


    Jestem psychologiem i certyfikowaną psychoterapeutką (Certyfikat PTTPB nr 984).
    Ukończyłam 4-letnią Szkołę Terapii Poznawczo-Behawioralnej SWPS pod kierunkiem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej, zgodną ze standardami European Association for Behavioural and Cognitive Psychotherapies.
    Ukończyłam Szkołę Terapii Schematów akredytowaną przez ISST w adAlta.
    Pracuję metodami opartymi na dowodach. W swojej pracy wykorzystuję również elementy terapii schematu, terapii akceptacji i zaangażowania oraz terapii skoncentrowanej na współczuciu.

    Doświadczenie zdobywałam w Poradni Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Klinicznym im. dr. Józefa Babińskiego oraz w Psychiatrycznym Oddziale Dziennym - Nowa Huta Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego.
    Dodatkowo biorę udział w konferencjach, warsztatach i szkoleniach dotyczących terapii par, terapii schematu, mindfulness i terapii ACT.
    Prowadzę indywidualną psychoterapię osób dorosłych oraz psychoterapię par.
    Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
    Moja praca podlega regularnej superwizji.
    Lubię spędzać czas z rodziną, ludzką i zwierzęcą, czytać i być uważną.

    PRACUJĘ W GABINECIE

    Kontakt:

    Telefon: 510 117 205
    adres e-mail: wysokinska.monika@gmail.com

Daria Zielinska Psychiatra
  • Jestem lekarzem psychiatrą. Ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a szkolenie specjalizacyjne w psychiatrii odbyłam w Szpitalu Specjalistycznym im. dr J. Babińskiego w Krakowie. Odbywałam także staże w oddziałach oraz ambulatorium Kliniki Psychiatrii Dorosłych SU w Krakowie. 

    W 2014r. uzyskałam tytuł specjalisty psychiatry.


    Zawodowo nadal związana jestem ze Szpitalem Klinicznym im. dr J. Babińskiego - przez lata pracowałam w Oddziale Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym, gdzie pomagałam pacjentom po przebytych ostrych epizodach psychotycznych, depresyjnych lub maniakalnych. Obecnie kieruję Oddziałem Dziennym w Skawinie, który działa w ramach pilotażowego Centrum Zdrowia Psychicznego- Małopolska Południe przy Szpitalu Babińskiego.


    Brałam udział w badaniach naukowych prowadzonych na terenie Kliniki Psychiatrii, jestem współautorką publikacji dotyczących chorób afektywnych. Regularnie uczestniczę w konferencjach naukowych.”

    W pracy zajmuję się głównie zaburzeniami afektywnymi, lękowymi oraz z kręgu psychoz. 


    Przyjmuję stacjonarnie oraz online (w tym trybie wyłącznie w ramach kontynuacji leczenia, na pierwszorazowe wizyty zapraszam do gabinetu). 

    Kontakt:

    Tel:  +48 780 741 754

Opinie

Często zadawane pytania

  • To jedno z częstszych obaw przed terapią. Chcemy Cię zapewnić, że to normalne, spotykasz się z obcym człowiekiem i nie musisz miec od razu pełnego zaufania. Daj sobie czas, w trakcie każdej sesji będziesz decydować ile możesz powiedzieć. Nigdy nie naciskamy, ale pomagamy się otwierać. Zadajemy pytania, wypełniamy testy i kwestionariusze, które ułatwiają rozmowę.

  • Badania pokazują, że nie ma różnicy w skuteczności psychoterapii – w zależności od formuły online lub na żywo. Z naszej praktyki wynika, że jest to kwestia preferencji – tego, co jest dla nas możliwe. Psychoterapia online i w gabinecie mają swoje korzyści. W pracy online oszczędzasz czas, umożliwia elastyczne dopasowanie się do grafiku i tego, gdzie akurat jesteś. Psychoterapia w gabinecie pozwala mieć swoje miejsce, prywatność, której nikt nie naruszy.

  • Niektórzy ludzie obawiają się, że terapia przywoła trudne wspomnienia i będzie ciężko sobie z nimi poradzić. To prawda, że proces terapeutyczny to spoglądanie na trudne emocje, traumy lub wspomnienia. Nigdy jednak bez wcześniejszego przygotowania się do radzenia sobie z trudnymi emocjami. Takie przeżywanie jest normalne i wymaga dużo cierpliwości, empatii i działania krok po kroku. Zawsze jesteśmy  wtedy obok  i dajemy  wsparcie.

  • Tak, to prawda. Po każdej sesji umawiamy się na kontynuowanie pracy terapeutycznej przez tydzień. Praca własna pozwala wprowadzać  dobre zmiany  w codzienne życie. Nie są to jednak takie prace, które znasz ze szkoły :). Nie będziemy ich oceniać, a już na pewno nie wskazywać na błędy. Celem pracy własnej jest twój rozwój, zawsze szukamy tego, co wyszło, co było pomocne.

  • Tak. Psychoterapia poznawczo-behawioralna i terapia tzw. trzeciej fali czyli terapia schematu, ACT, mindfulness itd. są metodami pracy oparte o badania naukowe.. To oznacza, że wszystko to, co proponujemy Ci w pracy terapeutycznej jest zbadane i wiemy, że jest skuteczne. Najpierw robimy diagnozę problemu i potem dobieramy odpowiednie techniki czy protokoły pracy.


Cennik

poZDROWIENIE Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej
  • od 200 do 250 pln

  • od 300 do 400 pln

  • od 300 - 500 pln

  • od 500 do 1000 pln

Kontakt

Jeśli chcesz umówić się na terapię w naszym Centrum poZDROWIENIE wystarczy, że wybierzesz terapeutkę,
z którą chcesz się umówić i do niej zadzwonisz lub napiszesz.

Jeśli nie odbierzemy telefonu, to zachęcamy do wysłania  wiadomości SMS, e-maila lub przez inny podany komunikator. Często prowadzimy sesje i nasze telefony są wyciszone. Odpiszemy lub oddzwonimy najszybciej jak to będzie możliwe.

Zapraszamy do Centrum poZDROWIENIE
pod adresem:

ul. Pawlickiego 2B/15
30-320 Kraków

oraz do gabinetów ONLINE.

 

Będąc na początku ulicy Pawlickiego skieruj się w lewo, w ślepą uliczkę biegnącą wzdłuż ekranów dźwiękoszczelnych.
Na końcu ślepej ulicy jest małe osiedle oznaczone adresem
ul. Pawlickiego 2A, B, C. Gabinet mieści się na terenie ogrodzonego osiedla pod adresem Pawlickiego 2B/15.

Do zobaczenia!